همین حالا در خبرنامه مشترک شوید تا آخرین اخبار ، اطلاع رسانی ها و تخفیف ها را دریافت کنید.

با ما در ارتباط باشید

سبد خرید

لیپوماتیک

اندامی ایده آل با جراحی لیپوماتیک

 

لیپوماتیک که با نام پیکرتراشی نیز شناخته می شود اخیراً بعنوان یک فرایند پر طرفدار از سوی بسیاری از خانم ها و آقایانی که قصد داشتن یک اندام جذاب و تراشیده را دارند ، مورد استقبال قرار گرفته است. جراحی تراش دادن اندام  یک روش غیر تهاجمی برای برداشتن چربی های موضعی است. بخش جالب این فرایند زیبایی این است که می توان از چربی برداشت شده از یک ناحیه بدن استفاده کرده و آن را در ناحیه دیگری از بدن نیاز به کانتورینگ بهتر دارد ، به کار گرفت.

در این روش ، چربی ها ، تجزیه می شوند و با استفاده از ابزاری به نام دستگاه لیپوماتیک ، با حداقل سطح تهاجم و حتی بدون نیاز به استفاده از بیهوشی ، برداشته می شوند و با آن ناحیه از بدن شما خداحافظی می کنند. چربی که از ناحیه ای از بدن برداشت شده ، این قابلیت را دارد که بتوان آن را در ناحیه دیگری با استفاده از فرایند تزریق چربی ، انتقال داده و برای ایجاد کانتورینگ و رفع فرورفتگی های ناخوشایند مورد استفاده قرار داد. برای کسب اطلاعات بیشتر از پروسه پیکر تراشی بهتر است مقاله بهترین جراح پیکرتراشی در تهران را مطالعه نمایید ، چراکه دکتر حمیدرضا مکارچیان از جمله جراحان حاذق و با تجربه بوده که می تواند کمک فوق العاده ای به شما عزیزان در این زمینه بکند.

علت پرطرفدار بودن لیپوماتیک در تهران چیست؟

در جامعه امروزی ، سبک زندگی غیر سالم که جای تغذیه درست و ورزش در آن خیلی خالی است ، باعث شده است که آمار چاقی در میان جمعیت های زن و مرد ، بسیار بالا رود و افراد که شدیداً درگیر زندگی روزمره و دغدغه های آن هستند ، متاسفانه ، فرصت کافی برای رسیدن به بدن و ورزش کردن یا گرفتن رژیم به روش صحیح برای رساندن وزن به سطح نرمال و خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن ندارند. اما خوشبختانه ، دانش پزشکی در حوزه جراحی های زیبایی ، این باز هم با دستی پر ، اینبار تکنیک لیپوماتیک را بعنوان روشی موثر و کارساز برای آندسته از افرادی که خواهان داشتن اندامی تراشیده و جذاب هستند به ارمغان آورده است.

جزئیات بیشتر درباره جراحی پیکرتراشی با دکتر مکارچیان

لیپوماتیک فرایندی است که اجرای آن حدوداً به یک الی دو ساعت زمان نیاز دارد. این امکان وجود دارد که این فرایند را تحت بی حسی موضعی انجام داد و این امر خود یکی از ویژگی های مثبت این پروسیجر محسوب می شود که منجر به کاهش پیدا کردن دوره ریکاوری و برگشتن افراد به فعالیت های روزمره ، در فاصله زمانی کوتاه تر می گردد. دوره ریکاوری این فرایند زیبایی چیزی در حدود یک الی دو هفته است ولی اکثر افراد ، اغلب بعد از پایان هفته اول می توانند فعالیت های روزمره خود ار از سر گرفته و به محل کار یا تحصیل خود بازگردند.
لیپوماتیک یک روش تائید شده از طرف سازمان جهانی غذا و دارو است و علاوه بر آن یک روش جایگزین خوب برای فرایندهای تهاجمی از قبیل لیپوساکشن محسوب می شود. ویژگی مثبت دیگر این فرایند در کنار موارد ذکر شده در بالا این است که در آن ، احتمال شکل گیری افتادگی پوست ، در مقایسه با روش هایی از قبیل لیپوساکشن ، کمتر است. همچنین عصب ها و رگ های خونی ، کمتر آسیب می بینند و این یک مزیت بزرگ برای این روش محسوب می شود.
در طول جراحی ، یک میله نازک فلزی به نام کانولا با قدرت چرخش ۳۶۰ درجه با حالت لرزش ، در محل مورد نظر وارد می شود و باعث تخریب بافت های چربی می شود.

از طرف دیگر ، حرکت کانولا، بافت های زیر جلدی را تحریک می کند و باعث تحریک تولید کلاژن می شود. کلاژن یک پروتئین مهم در پوست محسوب می شود که در محکم و سفت نگه داشتن و خاصیت ارتجاعی پوست نقش مهمی دارد. به همین علت است که بعد از لیپوماتیک ، شدت افتادگی پوست کمتر است.

جراحی تراش دادن اندام با این فرایند در چه مواردی مورد نیاز است ؟

لیپوماتیک یک روش ساده و سریع برای مبارزه کردن با چربی های سرسختی است که در بخش های مختلف بدن شما جا خوش کرده و باعث شده اند که اندام شما ، زیبایی و تناسب خود را از دست بدهد. هر چند ورزش و رژیم غذایی همیشه اولین گزینه پیشنهادی برای افرادی بوده است که قصد دارند به تناسب اندام دست پیدا کنند ولی گاهی اوقات ، چربی ها چنان سرسخت می شوند که حتی ورزش و رژیم غذایی هم نمی تواند شما را از شر آنها خلاص کند و در چنین شرایطی ، لیپوماتیک می تواند بعنوان یک راه حل موفق و خوب وارد میدان شود.

چربی های سرسخت و رهایی از آنها با لیپوماتیک

چربی های سرسخت ، چربی هایی هستند که با ورزش و رژیم غذایی ، تجزیه نمی شوند و تجمع آنها در یک نقطه از بدن ، باعث بدشکل شدن آن ناحیه می شود. این چربی ها مکان های مختلفی در بدن را برای تجمع انتخاب می کنند که از جمله انها می توان به شکم ، پهلو ها ، باسن ، ران ها ، بازوها و غیره اشاره کرد.
تنها علت شکل گیری این چربی ها ، داشتن یک سبک زندگی ناسالم ، بدون ورزش ، ساکن و بی حرکت نیست بلکه گاهی عوامل ژنتیکی و هورمونی نیز باعث می شوند که چنین اختلالاتی در بدن ایجاد شده و چربی ها در نقاطی از بدن متمرکز شوند.

روش های جایگزین لیپوماتیک با دکتر مکارچیان

جراحی پیکر تراشی بعنوان یک روش فوق العاده برای حذف چربی های ناخوشایند و سرسخت در بدن ، از شهرت و عمومیت بالایی برخوردار است و همچنین به دلیل برخورداری از ماهیت غیر تهاجمی ، دارای دوره ریکاوری کوتاه تر و نیز عوارض جانبی کمتر است. ولی علاوه بر این فرایند ، روش های دیگری نیز هستند که می توانند برای شکل و فرم دادن به بدن و ایجاد تناسب اندام ، به کار برده شوند. برخی از این تکنیک ها شامل موارد زیر می باشد:

  • لیپوساکشن : در طول این فرایند ، متخصص با استفاده از یک لوله بلند و نازک به نام کانولا ، چربی های اضافی را حذف می کند. این روش ، تهاجمی است بنابراین می تواند دوره ریکاوری طولانی تری را به همراه داشته و حتی منجر به بروز عوارضی نیز شود.
  • جراحی بای پس معده : این جراحی به روش های مختلف انجام می شود که البته ، تمامی آنها یک هدف مشترک ایجاد برش و برداشتن بخشی از معده را جهت محدود کردن مواد غذایی وارد شده به بدن ، دنبال می کنند. این روش اغلب برای کسانی توصیه می شود که از چاقی مفرط رنج می برند.