همین حالا در خبرنامه مشترک شوید تا آخرین اخبار ، اطلاع رسانی ها و تخفیف ها را دریافت کنید.

با ما در ارتباط باشید

سبد خرید

تزریق چربی

تزریق چربی و مزایای همراه با آن

تزریق چربی در تهران که با عنوان فت ترانسفر ، فت گرافتینگ ، لیپومادلینگ و ترانسفر بافت آدیپوز نیز شناخته می شود ، هدف افزایش دادن حجم یک ناحیه مورد نظر در بدن را از طریق انتقال دادن چربی های اضافی بخش های دیگر بدن به این ناحیه ، دنبال می کند. نواحی هدف در این فرایند زیبایی ، شامل بخش های مختلف بدن و صورت می باشد که از جمله آنها می توان به زیر پلک ها ، گونه ها ، لب ها در صورت و سینه ها و باسن در بدن اشاره نمود. فت ترانسفر یک فرایند زیبایی پر طرفدار است و نتایج طبیعی که در پی اجرای آن به دست می آید ، می تواند ماندگاری خود را برای مدت بسیار طولانی ، حفظ کند. برای کسب اطلاعات مفید و بیشتر از پروسه پیوند جربی ، توصیه می شود مقاله تهیه شده توسط دکتر خوب تزریق چربی در تهران ، دکتر حمیدرضا مکارچیان را مطالعه نمایید.

هدف از فت گرافتینگ چیست؟

فت ترانسفر این امکان را به وجود می اورد که بتوان حجم را از طریق انتقال دادن سلول های چربی از برخی بخش های بدن به بخش های دیگر بدن و صورت ، بدون استفاده از ایمپلنت یا متریال خارجی و با استفاده از بافت بدن خود بیمار ، افزایش داد. بر خلاف فیلرها که بعد از تزریق ، ماندگاری خود را تنها برای یک دوره چند ماهه حفظ کرده و اثر آنها از بین می رود ، پیوند توسط دکتر خوب تزریق چربی در تهران دکتر حمیدرضا مکارچیان ، یک پروسیجری با ماندگاری دراز مدت است و از همین رو ، بسیاری از افراد از این فرایند برای جوانسازی و شکل دادن به نواحی مختلف در صورت و حجم و فرم دادن به نواحی مختلف بدن ، استقبال می کنند. فت گرافتینگ ، یک روش درمان خیلی خوب برای از بین بردن اسکارهای بر جای مانده از فرایند های جراحی و نیز ناهمواری ها در کانتور بدن نیز می باشد.

تزریق چربی برای چه موقعیت هایی استفاده می شود؟

در این فرایند ، لازم است پروسیجر لیپوساکشن در ابتدا انجام شود بنابراین قبل از اینکه شرایط داوطلبی بیمار برای قرار گرفتن تحت فرایند تزریق کردن چربی بررسی شود ، لازم است شرایط داوطلبی او برای لیپوساکشن مورد بررسی قرار گیرد. برخی از الزامات مورد نیاز برای برخورداری از شرایط داوطلبی لیپوساکشن شامل موارد زیر می باشد :

 • توانایی بدن برای قرار گرفتن تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی
 • برخورداری از منبع چربی در برخی بخش های بدن

فت ترانسفر را در چه نواحی می توان انجام داد ؟

 • باسن : انتقال چربی به باسن یکی از پروسیجرهای پر طرفداری است که در طول آن با انتقال دادن چربی از نواحی دیگر به باسن می توان به این ناحیه ، حجم برجسته ای داده و فرم جذابی را در اندام ایجاد کرد.
 • لب ها : تزریق چربی به لب ها برای حجم دادن به لب هایی که به دلایل ژنتیکی یا در اثر بالا رفتن سن ، نازم و صاف شده اند استفاده می شود.
 • سینه ها : سینه ها اعضای تعیین کننده ای در زیبایی اندام بانوان هستد و کم حجم یا کوچک بودن آنها ، بدون شک ، تاثیر منفی برروی اندام زنانه می گذارد. لیپومادلینگ می تواند با بهره گرفتن از چربی بدن خود بیمار ، این عضو در بدن را به زیبایی شکل و فرم دهد.

نکته حائز اهمیت این است که می توان انتقال دادن چربی را با سایر پروسیجرهای زیبایی از قبیل لیفت صورت ، لیفت سینه و غیره ترکیب کرد تا نتیجه ای مطلوب تر از جراحی حاصل شود .

نکاتی که قبل از تزریق چربی باید مد نظر قرار دهیم :

قبل از جراحی ، بیمار لازم است :

 • تست هایی را که دکتر خوب پیوند چربی در تهران دکتر مکارچیان بعد از بررسی سوابق پزشکی بیمار و نیز ارزیابی وضعیت سلامت او در حال حاضر ، تجویز کرده است انجام دهد. پزشک از اطلاعات به دست آمده از این تست های تجویز شده ، برای ترسیم طرح درمان ، استفاده می کند.
 • حداقل دو هفته قبل از جراحی ، بمنظور پیشگیری از عوارض بعد از عمل ، باید مصرف سیگار و الکل را متوقف کند. سیگار باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود و خونرسانی و اکسیژن رسانی به ناحیه جراحی شده را محدود می کند و در نتیجه ، عوارضی را بعد از پروسیجر تزریق چربی موجب می گردد. الکل نیز روند بهبود را کند می نماید و در نتیجه ، دوره ریکاوری را طولانی خواهد کرد.
 • مصرف آسپرین ، ایبوپروفن و داروها و مکمل های رقیق کننده خون را دو هفته قبل از جراحی ، متوقف کند. این داروها ، خطر خونریزی داخلی را افزایش می دهند و لازم است بیمار ، قبل از جراحی ، فهرست کاملی از داروها و مکمل های مورد مصرف خود را در اختیار بهترین دکتر تزریق چربی در تهران دکتر حمیدرضا مکارچیان قرار دهد تا دستورات لازم در خصوص قطع مصرف موقتی یا تغییر در دوز مصرف ، صادر شود.
 • مصرف مکمل های مولتی ویتامین را 7 روز قبل از جراحی ، قطع کند. اگر مولتی ویتامین ، حاوی ویتامین K است ، لازم است 30 روز قبل از عمل ، مصرف آن متوقف شود.

قبل از عمل ، نواحی دهنده یا نواحی که قرار است چربی از آنها برداشت شود ، مشخص می شوند.

جراحی تزریق چربی چگونه انجام می شود ؟

 • بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی برای اجرای فرایند مورد استفاده قرار می گیرد. سپس برش کوچکی در ناحیه دهنده ایجاد می شود. تزریق چربی در سه مرحله انجام می شود. مرحله اول ، جمع آوری چربی ، مرحله دوم ، تصفیه چربی و مرحله سوم ، انتقال چربی به ناحیه گیرنده.سلول های چربی با استفاده از روش انتخابی لیپوساکشن برداشت می شوند و این کار در ناحیه دهنده چربی ، با استفاده از ابزاری به نام کانولا انجام می پذیرد.
 • چربی استخراج شده ، شستشو داده می شود و در صورت نیاز ، پالایش می گردد. سپس یک کانولای نازک در ناحیه گیرنده یا ناحیه هدف ، از طریق یک برش ریز ، وارد می شود. سلول های چربی از طریق این کانولا وارد ناحیه هدف می شوند و پروسه تا زمانی که کانتور دلخواه در ناحیه تحت جراحی به دست آید تکرار می شود. برخی جراحان ، ماساژ دادن ناحیه تزریق شده را برای دستیابی به نتیجه بهتر ، موثر می دانند. فرایند تزریق چربی حدوداً بین یک تا چهار ساعت طول می کشد.