همین حالا در خبرنامه مشترک شوید تا آخرین اخبار ، اطلاع رسانی ها و تخفیف ها را دریافت کنید.

با ما در ارتباط باشید

سبد خرید

ماموپلاستی

ماموپلاستی چه کاربرد هایی دارد؟

بر خلاف تصور بسیاری که ماموپلاستی (mammoplasty) را جراحی بزرگ کردن سینه ها می دانند این عمل ، عمدتاً روی کوچک کردن سینه ها متمرکز است و یکی از جراحی های زیبایی است که بیشترین نرخ موفقیت را در میان پروسیجرهای زیبایی دارد. در جراحی کوچک کردن پستان ، اندازه سینه ها کوچک شده و شکل ظاهری آنها از طریق برداشتن چربی ، بافت غده ای و پوست ، تغییر داده می شود.

افرادی که به دنبال این نوع عمل زیبایی هستند ، اغلب دارای سینه هایی هستند که به شکلی غیر عادی بزرگ است و همین امر ، بر روی عزت نفس آنها تاثیر منفی گذاشته و از نظر فیزیکی نیز مشکلاتی را برای آنها  بوجود آورده است. افراد مبتلا به ژنیکوماستی ( موقعیتی که در آن سینه های مرد ، به شکلی غیر عادی بزرگ است ) نیز می توانند از مزایای این فرایند جراحی ، بهره مند شوند. دکتر حمیدرضا مکارچیان بهترین جراح ماموپلاستی در تهران با تهیه مقاله زیر به شما عزیزان کمک می کند تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با این پروسه جراحی کسب کنید.

تفاوت ماموپلاستی و پروتز سینه

  • عمل پروتز سینه در تهران ، عملی است که برای داوطلبینی طراحی شده که از کم بودن حجم سینه ها یا کوچک بودن آنها رنج می برند و در طول آن با کاشت ایمپلنت ، حجم سینه ها بیشتر می شود و سینه ها شکل و فرم جذاب تری را پیدا می کنند. در برخی موارد در کنار این فرایند ، 
  • جراحی لیفت پستان نیز انجام می شود تا سینه ها علاوه بر حجم گرفتن ، در موقعیت بالاتری روی قفسه سینه قرار بگیرند. اما ماموپلاستی ، بر روی کم کردن حجم سینه ها از طریق برداشتن پوست ، بافت غده ای و چربی اضافی در سینه ها تمرکز دارد و به این روش ، به این عضو مهم در تناسب اندام ، شکل می دهد.

انواع جراحی کوچک کردن سینه در تهران

هر چند عمل کوچک کردن سینه عمدتاً روی کوچک کردن سینه ها تمرکز دارد ولی انواع آن شامل موارد زیر است :

ماموپلاستی کاهشی (breast reduction) که همانگونه که از نامش پیداست ، کار خود را با کوچک کردن سینه ها انجام داده و نوع اصلی این پروسیجر زیبایی محسوب می شود.

جراح افزایشی سینه (breast augmentation) که با استفاده از ایمپلنت ، پروسه بزرگ کردن سینه ها و حجم و فرم دادن به آنها را دنبال می کند.

ماموپلاستی ترمیمی (breast reconstruction) که برای بانوانی که به دلیل ابتلا به سرطان ، فرم طبیعی سینه های آنها مختل شده است ، کاربرد دارد.

برش ها در ماموپلاستی بر اساس چه الگوهایی ایجاد می شود ؟

ماموپلاستی با استفاده از یکی از سه الگوی اصلی زیر دنبال می شود :

  • الگوی گرد (periareolar) که با نام دوناتی هم شناخته می شود و برش به صورت گرد در دور سینه ایجاد شده و بخشی از نوک پستان نیز برداشته می شود. نهایتاً جای زخم بر جای مانده از برش ، شکلی شبیه به دونات خواهد داشت.
  • الگوی برش سوراخ کلیدی (Key hole) که با یک برش در دور سینه و یک برش عمودی به شکل عمودی تا شیار زیر سینه ایجاد می شود.
  • الگوی T برعکس (Inverted T) که همانطور که از نام آن پیداست به شکل یک T وارونه روی سینه ایجاد می شود تا از طریق آن ، پوست ، بافت چربی و غده ای اضافی برداشته شود.

هدف از انجام جراحی ماموپلاستی در تهران چیست ؟

توضیحات دکتر حمیدرضا مکارچیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران در رابطه با ماموپلاستی.

 

داوطلبین ایده آل ماموپلاستی از نظر دکتر مکارچیان

جراحی زیبایی سینه با کوچک کردن ، زمانی توصیه می شود که فرد داوطلب ، از شرایط داوطلبی ایده آلی برای قرار گرفتن تحت جراحی برخوردار باشد و عمل ، سلامت عمومی او را به خطر نیاندازد. از اینرو لازم است پیش در آمدی لحاظ شود که بواسطه آن ، استاندارد سلامت و ایمنی بیمار که از بیشترین سطح اهمیت برخوردار است ، حفظ شود. به این منظور ، جراح ماموپلاستی خوب در تهران دکتر حمیدرضا مکارچیان ، نکاتی را در قالب اقدامات قبل از عمل کوچک کردن پستان به بیمار توصیه می کند. برخی از این توصیه ها شامل موارد زیر می باشد :

  • فرد داوطلب نباید سیگاری باشد یا در صورت سیگاری بودن ، چند هفته قبل از ماموپلاستی ، بتواند اقدام به ترک سیگار کند. سیگار باعث تنگ شدن رگ های خونی و کاهش کیفیت اکسیژن رسانی به بافت های در حال ترمیم می شود و همین امر ، کیفیت روند بهبود را مختل می کند.
  • برخوداری از سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری های زمینه ای جدی ، نکته حائز اهمیت دیگر در تعیین شرایط داوطلبی است.
  • اگر قصد دارید فرزند دار شوید ، با توجه به اینکه شیردهی ، بخشی از پروسه بعد از زایمان است و تغذیه کودک ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، برای جلوگیری از چالش در فرایند بسیار مهم شیردهی به کودک ، لازم است جراحی تان را به دوره ای موکول کنید که دیگر برنامه ای برای باردارشدن نداشته باشید.
  • اگر می خواهید وزن تان را کم کنید و وارد مرحله رژیم گرفتن یا برنامه های ورزشی شوید ، و از طرف دیگر برای کوچک کردن سینه ها ، تصمیم گیری کرده اید ، بهتر است ابتدا برنامه کاهش وزن تان را اجرا کرده و بعد از رسیدن به وزن مورد نظر تان برای ماموپلاستی اقدام کنید.

عوارض عمل کوچک کردن سینه

در بحث عوارض مربوط به هر فرایند جراحی ، تجربه جراح پلاستیک خوب در تهران دکتر مکارچیان ، حرف اول را می زند. یک جراح خوب ، قبل از عمل ، در طول جلسه مشاوره ماموپلاستی ، به طور کامل و بدون کم و کاست ، وضعیت سلامت عمومی بیمار ، آلرژی ها ، جراحی های قبلی ، بیماری های احتمالی و داروها و مکمل های در حال مصرف فعلی را به طور کامل بررسی می کند. هدف از این کار ، ترسیم طرح درمانی است که بیشترین هماهنگی را با شرایط عمومی بیمار دارد و باعث می شود که جراحی ، سلامت و زندگی بیمار را به خطر نیاندازد و تجربه بیمار از آن ، یک فرایند بدون عارضه و مثبت باشد.

در واقع جراح ماهر و با تجربه ، با انجام تمام این کندو کاش ها ، مسیر جراحی را به گونه ای جلو می برد که عوارض احتمالی در آن به طور کامل ، تحت کنترل بوده و مهار شده باشند. به همین دلیل ، همیشه به داوطلبین توصیه می شود که در تمام جراحی ها از جمله ماموپلاستی ، الویت را به انتخاب یک جراح خوب در تهران دکتر حمیدرضا مکارچیان بدهند و با انجام تحقیقات کامل ، بهترین گزینه را انتخاب کنند.

البته ، لازم به ذکر است که برخی عوارض ، از قبیل درد ، ورم و کبودی از عوارض اجتناب ناپذیر در هر پروسیجر جراحی به دلیل تهاجمی بودن ماهیت آن می باشد. این عوارض کاملاً طبیعی و نرمال است. وقتی ناحیه ای از بدن جراحی می شود ، بدن تصور می کند که آن ناحیه مورد تهاجم قرار گرفته و در تلاش برای مقابله با این تهاجم و ترمیم آن ناحیه و بهبود آن ، واکنش نشان می دهد. ماحصل این واکنش ، بروز ورم و کبودی در ناحیه جراحی شده است.