همین حالا در خبرنامه مشترک شوید تا آخرین اخبار ، اطلاع رسانی ها و تخفیف ها را دریافت کنید.

با ما در ارتباط باشید

سبد خرید

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی ✔ جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی عبارتی است که برای یک پروسیجر جراحی نتیجه بخش برای فرم دادن به شکم ، مورد استفاده قرار می گیرد. این فرایند ، در قالب دو پروسیجر مینی و فول یا کامل انجام می شود و تشخیص این مطلب که کدام فرایند می تواند نتیجه رضایت بخش را برای شما خلق کند ، طبیعتاً چالش های خود را دارد و در همین راستا لازم است با مراجعه به یک متخصص یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ماهر و با تجربه ، و شرکت در یک مشاوره مفید ، بعنوان یک پلتفرم اطلاع رسانی قابل اعتماد ، صحیح ترین مسیر را گزینش کنید. دکتر حمیدرضا مکارچیان بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران با تهیه مقاله زیر سبب شده است تا شما عزیزان اطلاعات مفیدی را از این پروسه جراحی کسب کنید.

انواع جراحی ابدومینوپلاستی در تهران

مینی ابدومینوپلاستی یا مینی تامی تاک : این گزینه برای آندسته از افرادی مناسب است که دارای حداقل پوست افتاده در ناحیه شکم بوده و عضلات شکم آنها ، دچار آسیب دیدگی جدی نشده است. زمانی که کانتورینگ مختصری در ناحیه شکم مورد نیاز باشد ، مینی تامی تاک می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

ابدومینوپلاستی کامل یا فول تامی تاک : در این فرایند ، جراحی بر روی فردی انجام می شود که پوست اضافی در ناحیه شکم او بسیار زیاد بوده و این افتادگی پوست در اثر زایمان یا نوسانات شدید وزنی ، بالا است. علاوه بر رفع افتادگی پوست و حذف کردن آن از ناحیه شکم ، با کمک این پروسیجر زیبایی ، عضلات آسیب دیده و ضعیف شده شکم ، تقویت می شود و در پی این ترمیم ، هم پوست و هم عضلات ، محکم می شوند وشکم ، فرم و شکل زیبایی به خود می گیرد.

روند بهبود و ریکاوری بعد از جراحی شکم

صرفنظر از اینکه جراحی ابدومینوپلاستی ، کامل یا مینی بعنوان گزینه مناسب برای شما انتخاب شده است ، کیفیت پروسیجر جراحی ، نقش مهمی را در شکل ظاهری اسکارهای برجای مانده از عمل ، ایفا می کند.

زمانی که عمل زیبایی شکم را به دست یک جراح ماهر و صاحب تجربه بسپارید و تمامی ملاحظات مربوط به اقدامات قبل از جراحی و مراقبت های بعد از جراحی شکم به طور کامل لحاظ و رعایت شود ، طبیعی است که می توان یک دوره بهبود موفقیت آمیز را تجربه کرده و اسکارها یا جای زخم ها نیز به مرور زمان ، محو می شوند. معمولاً یک سال طول می کشد تا اصطلاحاً اسکار بالغ شود و از بین برود.

انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

بدون شک ، دستیابی به یک نتیجه موفقیت امیز در فاز انتخاب   دکتر حمیدرضا مکارچیان ، رابطه مستقیمی با کسب یک نتیجه رضایت بخش از عمل دارد. اما چگونه می توان بهترین گزینه را انتخاب کرده و خلق یک نتیجه چشم نواز را تضمین کرد؟

 • حتماً تحقیقات خود را کامل کنید و بعد از انتخاب یک جراح بالقوه ، در جلسه مشاوره با ایشان شرکت کنید.
 • تجربه جراح بالقوه تان را مورد ارزیابی قرار دهید و عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی ایشان را نگاه کنید تا به این ترتیب ، ایده های خوبی در خصوص کیفیت و سبک کار جراح ، دستگیرتان شود.
 • ببینید تا چه اندازه دکتر عمل زیبایی شکم منتخب شما ، به برقراری یک رابطه مبتنی بر همکاری با شما علاقمند است و اینکه آیا به ایده ها و انتظارات شما از ابدومینوپلاستی ، اهمیت می دهد یا فقط سبک کار خود را می پسندد.

البته ، موارد فوق تنها تعدادی از گزینه هایی است که در فرایند انتخاب متخصص عمل زیبایی شکم ، می تواند شما را به موفقیت نزدیک تر کند. طبیعتاً هر قدر میزان حساسیت و وسواس خود را در این فاز بیشتر کنید ، انتخاب با کیفیت تری خواهید داشت.

چه کسانی داوطلب ایده آل جراحی شکم هستند؟

تصمیم گیری برای ابدومینوپلاستی ، یک تصمیم گیری شخصی است و بیماران ، به دلایل مختلف ، برای بهره مند شدن از مزایای این فرایند زیبایی ، پا به میدان عمل می گذارند. بهترین داوطلبین عمل جراحی زیبایی شکم ، افرادی هستند که وزن انها ، نزدیک به سطح ایده ال است و از سلامت عمومی خوبی برخوردارند. علاوه بر آن ، سیگاری نبوده یا در صورت سیگاری بودن ، بتوانند در هفته های منتهی به روز جراحی ، اقدام به ترک این مخدر و محصولات وابسته به آن کنند.

داشتن انتظارات منطقی از نتیجه جراحی نیز یکی دیگر از مواردی است که در تعیین داوطلبی بیمار ، لحاظ می شود. البته ، این موارد ، کلیت ماجراست و در ادامه ، به موارد دقیق تر نیز اشاره شده است.

اگر یک یا چند مورد از موارد زیر ، در مورد شما مصداق دارد ، داوطلب ایده الی برای عمل ابدومینوپلاستی محسوب می شوید :

 • با ورزش و رژیم غذایی ، به خوبی وزن خود را کم کرده اید ولی شکم ، به شکل ایده آل دست پیدا نکرده و پوست آن آویزان و عضلات آن شل است.
 • عضلات و پوست شکم ، بعد از سپری کردن موقعیت هایی از قبیل زایمان و بارداری و نوسانات شدید وزنی ، دچار کشیدگی شده و اکنون ، به شدت ، آویزان و بد شکل است.
 • این جراحی ، با تمرکز روی ناحیه شکم و پهلو ها ، قادر است به زیبایی ، آن را شکل داده و فرم جذابی را در آن ایجاد کند.

پروسه ابدومینوپلاستی به کدام دسته از افراد توصیه می‌شود؟

افرادی که پس از بارداری یا افزایش وزن زیاد، پوست شکمشان افتاده یا کشیده شده است

پس از بارداری، پوست شکم ممکن است کشیده شود و افراد احساس افتادگی و نازکی در این منطقه را داشته باشند. ابدومینوپلاستی می‌تواند به افراد کمک کند تا پوست شکم را به حالت اولیه بازگردانند.

افرادی که به علت افزایش وزن زیاد، از کاهش وزن سریع و اندام نا مناسب رنج می‌برند

کاهش وزن سریع ممکن است باعث ایجاد پوست اضافی و افتادگی در مناطق مختلف بدن، از جمله شکم، شود. تامی تک یا جراحی شکم می‌تواند به این افراد کمک کند تا شکمی صاف و بدون افتادگی داشته باشند.

افرادی که از پوست اضافی شکایت دارند و با روش‌های غیرجراحی نتوانسته‌اند مشکل خود را حل کنند

برخی افراد ممکن است تلاش کنند تا با روش‌های غیرجراحی مانند رژیم غذایی و ورزش، پوست اضافی در منطقه شکمی خود را کاهش دهند. اما ممکن است نتایج به دلیل عواملی مانند ژنتیک یا مقدار پوست اضافی بیش از حد، ناپایدار یا غیر قابل قبول باشد. در این صورت، تامی تک ممکن است راهکار مناسبی باشد.

به طور کلی، افرادی که با افتادگی و اضافی شدن پوست در منطقه شکمی مواجه هستند و تصمیم به بهبود ظاهر و ساختار شکم خود دارند، می‌توانند با مشاوره با بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران دکتر مکارچیان ، مزایا و معایب ابدومینوپلاستی را بررسی کرده و تصمیم مناسب را بگیرند.

بهتر است کدام دسته از زیبا جویان تحت جراحی شکم قرار نگیرند؟

 • افرادی که به تازگی عمل جراحی در منطقه شکم یا مناطق مجاور انجام داده‌اند و همچنان در دوره بهبودی قرار دارند.
 • افرادی که به شدت چاق یا دچار اضافه وزن هستند و تا به حال تلاشی برای کاهش وزن و بهبود سلامتی خود انجام نداده‌اند.
 • افرادی که دارای بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری قلبی، عفونت‌های خطرناک یا مشکلات خونریزی هستند و جراحی برای آنها خطرناک است.
 • افرادی که در طول دوره بارداری قرار دارند یا قصد دارند در آینده باردار شوند، زیرا این جراحی ممکن است تأثیراتی بر روی باروری و تحمل بارداری داشته باشد.
 • افرادی که انتظارات غیر واقعی از نتایج این جراحی دارند یا قادر به پیروی از دستورات پساجراحی نیستند.

نکاتی در خصوص حفظ نتیجه به دست آمده از جراحی شکم

بهبود به دست امده در طول اجرای فرایند جراحی تامی تاک ، یک نتیجه زیبای ماندگار است مشروط بر اینکه بعد از عمل ، در حفظ آن کوشا باشید. این جراحی پوست اضافی را از ناحیه شکم حذف می کند و عضلات را محکم می کند. بارداری و نوسانات وزنی شدید ، مطمئناً تاثیرات منفی بر روی نتیجه به دست آمده از عمل می گذارد و آن را مختل می کند.

بنابراین ، اگر قصد دارید  تحت جراحی شکم ، به این ناحیه از بدن خود فرم بدهید ، و از طرف دیگر ، قصد دارید باردار شوید ، بهتر است ، انجام عمل ابدو را به بعد از بارداری و زایمان موکول کنید. همچنین ، توصیه می شود که بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ، سعی کنید وزن خود را در سطح ثابت نگه دارید تا نوسانات وزنی ، نتیجه زیبایی که در طول عمل برایتان خلق شده است را دستخوش تاثیرات منفی خود نکند.

چه مدت بعد از ابدومینوپلاستی می توان فعالیت های نرمال را از سر گرفت ؟

بسته به اینکه کار شما از نظر فیزیکی در چه سطحی باشد ، زمان شروع و از سر گیری فعالیت های کاری و روزمره زندگی نیز متفاوت است. در حالت نرمال ، می توان بعد از ۲-۴ هفته ، فعالیت های زندگی روزمره را از سر گرفت ولی نکته حائز اهمیت این است که حتماٌ به صدای بدن تان گوش کنید و اگر احساس کردید به ناحیه جراحی در پی انجام فعالیتی فشار وارد می شود حتماً آن را کنار گذاشته و به بدن فرصت بیشتری دهید تا به طورکامل بهبود پیدا کند.